Почетна / Серии / Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ која Просветно дело ја создаде токму за младата популација.

Дечињата ќе се дружат со главните ликови Јана и Филип кои ве водат низ содржините на епизодите. Интересни, забавни, колоритни, содржајни и едукативни. Дијалозите во цртаните се на литературен македонски јазик, ликовите се современи и оригинални и како осмислена цртана композиција се исклучително привлечни и симпатични.

Во цртаните се вклучени сегменти од математиката: броеви, собирање, пребројување, потоа бои, загатки и сл.

Јана е првата анимирана јутјуберка која го истражува волшебниот свет на книгите!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде …

error: Содржината е заштитена!