Дневни Архиви: 11/04/2021 | 20:54

И локалните телевизии со неколку репризи на британската “The Missing”

Откако беше неколкупати емитувана на Телма, сега британската крими серија “The Missing” – неколкупати и на МТМ и локалните телевизии. Секоја недела повторна реприза на прва скопска МТМ во вечерниот термин 21.50 часот. Приказната започнува во 2006 година кога Емили и Тони Хјуз со својот петгодишен син Оливер заминуваат на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!