Дневни Архиви: 14/04/2021 | 13:12

Дознајте кога ќе се емитуваат новите епизоди на „Забрането јаболко“

Заради пандемијата со Covid 19, снимањето на серијата “Забрането јаболко” е со повремени прекини и тоа ja оневозможува Канал 5 да обезбеди континуитет во емитувањето на серијата. Поради таа цел, прво ќе се соберат доволно епизоди и истите ќе се адаптираат за емитување по што ќе следува нивно прикажување од …

Повеќе »

Португалската теленовела продолжува на Телма со втора сезона

“Горчлива одмазда” е португалска теленовела која ја доби интернационалната награда ЕМИ за најдобра теленовела во 2018-та година. Од 19 април повторно во Македонија со новите продолженија од втората сезона на Телма. Снимана е во Португалија и Бразил, а дел од сцените и во Мадрид, Шпанија. Oд понеделник до петок во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!