Почетна / Сапуници / Познатото мало девојче се враќа на Сител како „Мојата ќерка“

Познатото мало девојче се враќа на Сител како „Мојата ќерка“

Одбрана за најдобра мала актерка за 2015-та година. Ја запознавме како водечкиот детски лик во турските серии “Се викав Мелек” и “Мојот вујко”, а сега повторно на Сител во нова семејна приказна.

Врската помеѓу таткото и ќерката е посебна, незаменлива и нераскинлива. Таа секогаш ќе остане да биде неговата принцезичка, а тој за неа секогаш ќе биде најхрабриот херој.

Доказ за таа голема љубов на таткото кон малото девојче е токму новата турска серија “Moјата ќерка” која стартува наскоро на Сител. Нежна и топла приказна за желбата на малечката со големо срце, желба за едно детство без солзи и тага.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кого љуби актерката од турските серии „Сила“ и „Езел“?

Убавата турска актерка, Џансу Дере, која македонската публика ја сакаше и мразеше во улогата на …

error: Содржината е заштитена!