Почетна / Сапуници / Жив ли е бато Кемал од „Ангели“ или сепак ќе се дели алва за помен?

Жив ли е бато Кемал од „Ангели“ или сепак ќе се дели алва за помен?

Вчерашната епизода на мегапопуларната турска трагедија “Ангели” нè збогуваше со еден од најпрепознатливите ликови – бато Кемал.

Човекот кој киднапираше и убиваше сè живо и диво дојде до сопствениот крај. И по толку убиства и лоши работи, струен удар му пресуди на бато Кемал.

Следуваат нови заплети и нов негативец во продолженијата од “Ангели”. Ќе може ли некој да го замени бато Кемал или сепак озогласениот убиец останал жив?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Италијанката го изневери Романтичарот со директорот на „Рома“

Турскиот актер, кој се стекна со светска слава преку својата улога во хит комедијата „Романтичарот“ …

error: Содржината е заштитена!