Почетна / 2020 (страна 10)

Годишни Архиви: 2020

Волшебните авантури на „Поп Пикси“ за топли викенд утра на Сител

Нова цртана магична серија, направена по примерот на познатите Винкс следува оваа зима во студените викенд утра на Сител телевизија. Во длабока шума стара сто години, постои гратче во кое магијата и природата стануваат едно. Во него живеат Пикси девојчињата, џуџиња, самовили и животинки, шарени ликови кои имаат посебни улоги …

Повеќе »

Денес не смее, но порано и во турските серии имало „скокотливи“ сцени

Ако во денешно време, Турската радиодифузна агенција забранува секаков вид на сцени во кои се промовира секс, неверство и вонбрачни врски… очигледно така не било порано. Во поранешните серии, сосема слободно и нормално можело да се прикаже такво нешто. Па така, во “Kонакот на агата”, емитувана кај нас на Алсат, …

Повеќе »

Сонгул од „Ангели“: Заради оваа серија, ја откажав дури и дипломската

Ѓокче Јилдиз ја игра бунтовната Сонгул во серијата “Ангели”, која ја гледате на Сител телевизија во доцните вечерни часови. Актерката е родена е во 1992 година во Синоп. По дипломирањето, таа одлучила да се занимава со глума. Кога имала три години, нејзиното семејство се сели во Истанбул. „Оттогаш сонував да …

Повеќе »

Видео | Погледнете како трите Србинки ја „отпеаа“ „Чаје Шукарије“

„Чаје Шукарије“ доби нова преработка во поп призвук, од една од најпопуларните српски групи – Hurricane. Дали со една ваква изведба се случува сквернавење на еден вонвременски хит отпеан од кралицата на ромската песна, Есма Реџеповa, проценете сами : Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Видео | „Бунтовниците“ се враќаат со нова песна и виртуелен концерт

Фановите на „Бунтовниците“ се воодушевени од изненадувањето што им го приредија нивните миленици. Beќе поминеа 12 години откако љубителите на RBD не слушнале нова песна од нивниот бенд, кој се прослави преку тин серијата “Rebelde”, емитувана на некогашната К 15 телевизија. Бендот се врати во 2020 година и не само …

Повеќе »

Видео | Здравствените работници со апел до граѓаните на Македонија

Погледнете и споделете го апелот од здравствените работници кои изминативе месеци се во првите борбени редови во справувањето со пандемијата. Да ги почитуваме мерките и да им помогнеме. Да си помогнеме и себеси и на нашите најблиски.   Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Интервју со Емир од „Ветување“: За мојот лик доаѓа тешка драма!

Ѓокберк Демирчи е 30 годишен турски актер кој го следиме во улогата на богатиот протагонист Емир во турската романтична сапуница “Ветување” на Канал 5. Прочитајте што сподели актерот во своето последно интервју за турските медиуми. Има малку информации за вашата биографија на Интернет. Кој е всушност Ѓокберк Демирчи? – Роден …

Повеќе »

Четири познати американски серии започнуваат на ТВ 24 и Телма

Оваа сезона, Телма телевизија и Телевизија 24 продолжуваат со емитување на популарни и висококвалитетни американски серии. На ТВ 24 ќе се емитуваат “Scorpion” и “Billions”. “Шкорпион” е создадена од Ник Сантора за CBS. Серијата го прикажува живoтот на на извршниот продуцент и самопрогласен компјутерски експерт Валтер О’Брајан кој заедно со …

Повеќе »

Фото | Познат е водителот на „20 секунди“, новиот квиз на МРТ

Како што веќе пишувавме, МРТ започна со снимање на нов семеен квиз кој во викенд часовите ќе го задржи Вашето внимание. За “20 секунди” натпреварувачите во студиото ќе треба да одговараат на интересни прашања од различни области, а гледачите заедно со нив да ги погодуваат одговорите и да се забавуваат …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!