Почетна / Телевизија / 7 јануари – божиќно интервју со Боки 13, сопственикот на 1 ТВ

7 јануари – божиќно интервју со Боки 13, сопственикот на 1 ТВ

За Божиќ, 7 јануари, специјално интервју на 1 ТВ со сопственикот на телевизијата. Бојан Јовановски, познат како Боки 13 ќе говори за патот од маргините до врвот, за своите успеси, подеми, но и падови. Човек од кој има што да се слушне и научи.

Vo ponedelnik vo 21h na 1TV ke zboruvam na mnogu temi I ke odgovoram na mnogu prasanja 👋🏻😊

Gepostet von Boki Jovanovski am Samstag, 5. Januar 2019

Од 21 часот на Божиќ, ќе добиеме одговори на сите прашања за животните предизвици на Боки 13ка, одлуката да влезе во медиумскиот бизнис, неговата борба и успехот како резултат на посветеноста кон неговата нова професија. Интервјуто со нивниот претпоставен ќе го водат Анета Кочишки и Ацо Кабранов.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телма стана членка на глобалната асоцијација на приватни радиодифузери

Денеска во Луксембург заврши 30-то Генерално Собрание на ENEX (European News Exchange), водечката светска асоцијација …

error: Содржината е заштитена!