Дневни Архиви: 29/01/2024 | 14:51

Хумор во 80-тите во репризата на „Crno-bijeli svijet“ на МТВ 1

Време кога младите ги почитуваа старите, време на закон и ред, тоа е црно-бел свет! МТВ 1 во 15.00 часот, од понеделник до петок, следете ја репризата на “Црно бел свет”. Хрватската хумористична серија следи две загрепски семејства од почетокот на 80-те години. Поради автентичните костими, шминката, ентериерот, возилата, звукот …

Повеќе »

,,Вкусување на светот” секој понеделник на Телма во 14:30 часот

Во едноставноста е убавината! ,,Жамбон бер” – стандарден француски оброк. Но за овој раскошен сендвич со шунка и путер кој освојува награди, ќе треба да се пронајде најдобриот леб, шунка и путер низ цела Франција. Дали станува збор за пица, храната на улиците на Њујорк… Секоја епизода нѐ води во …

Повеќе »

Вторник на Телма е резервиран за доку серијалот „Фантастични дизајни“

Со Телма одиме во обиколка на објекти и пејсажи од соништата во кои сопствeниците вложиле многу љубов и енергија и постигнале хармонија со природата. Секој вторник во 14.30 часот, документарен серијал на Телма. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

,,Армагедон” на Телма – доку серијал за климатските последици

Климатската катастрофа не е блиску, таа е веќе тука! Ако земјите ширум светот драстично не ја трансформираат својата економија и не ја намалат потрошувачката на фосилните горива, ќе го поминеме ,,прагот” кога климатските промени ќе бидат толку екстремни и ние луѓето нема да можеме да се прилагодиме. Дали топлотните удари, …

Повеќе »

„Зелените херои” ги решаваат еко скандалите во четврток на Телма

Бегајќи од пренатрупаните и загадени градови, сите имаме потреба од бегство во природа. Повеќето од нас тоа го прават во викендите, но овие луѓе решиле целиот свој живот да го создадат на поинаков начин. Серија научни истражувања за еколошките скандали со кои се соочува планетата и за нејзините зелени херои. …

Повеќе »

Секој петок на Телма се забавуваме и готвиме со „Кујната на Луана”

Опкружена со роднините и гостите кои сакаат добра храна, Луана го зема своето волшебно стапче и импровизира вкусни јадења до совршенство. Едноставен, лесен и достапен на сите, тоа е стилот на Луана. Во друштво или сама, таа ќе ве натера да ја ставите престилката и повторно да го откриете задоволството …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!