Почетна / Серии / ,,Армагедон” на Телма – доку серијал за климатските последици

,,Армагедон” на Телма – доку серијал за климатските последици

Климатската катастрофа не е блиску, таа е веќе тука!

Ако земјите ширум светот драстично не ја трансформираат својата економија и не ја намалат потрошувачката на фосилните горива, ќе го поминеме ,,прагот” кога климатските промени ќе бидат толку екстремни и ние луѓето нема да можеме да се прилагодиме.

Дали топлотните удари, гладот и заразните болести ќе бидат нашата иднина и дали ќе предизвикаат смрт на милиони луѓе до крајот на веков. Каква е иднината на нашата планета?

Прашањата и одговорите на овие есенцијални прашања за човештвото ги имаат реномираните руски научиници во документарниот серијал на Телма, секоја среда во 14.30 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

error: Содржината е заштитена!