Почетна / Серии / ,,Вкусување на светот” секој понеделник на Телма во 14:30 часот

,,Вкусување на светот” секој понеделник на Телма во 14:30 часот

Во едноставноста е убавината! ,,Жамбон бер” – стандарден француски оброк. Но за овој раскошен сендвич со шунка и путер кој освојува награди, ќе треба да се пронајде најдобриот леб, шунка и путер низ цела Франција. Дали станува збор за пица, храната на улиците на Њујорк…

Секоја епизода нѐ води во ново гастрономско уживање, понеделнички на Телма во 14.30 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

error: Содржината е заштитена!