Почетна / Серии / „Зелените херои” ги решаваат еко скандалите во четврток на Телма

„Зелените херои” ги решаваат еко скандалите во четврток на Телма

Бегајќи од пренатрупаните и загадени градови, сите имаме потреба од бегство во природа. Повеќето од нас тоа го прават во викендите, но овие луѓе решиле целиот свој живот да го создадат на поинаков начин.

Серија научни истражувања за еколошките скандали со кои се соочува планетата и за нејзините зелени херои. Истражувачкиот новинар Мартин Будо ги следи големите еколошки скандали ширум светот: контаминирани реки, загадување на воздухот, токсичен отпад, нелегална експлоатација на ресурси, ловокрадство на загрозени видови… Секој четврток, 14.30 часот, Телма телевизија, документарен серијал.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

error: Содржината е заштитена!