Почетна / Сапуници / Фото | Гледачите потресени, почина Али од „Одмазда“ на Канал 5

Фото | Гледачите потресени, почина Али од „Одмазда“ на Канал 5

Неочекуван крај за главниот лик во турската сага “Одмазда”. Вечерва, гледачите на Канал 5 телевизија беа потресени од изненадната смрт на Али Ѓоречки, херојот од серијата која доаѓа од срцето на Анадолија.

Смртта на Али ги погоди сите од богатото семејство. Плач, лелеци, викотници низ цела Анадолија. Се отворија портите кон вечното живеалиште на агата Али Ѓоречки.

Неговата љубена Мави не може да ја преболи смртта на саканиот, но за неа и нивното дете, животот мора да продолжи.

Како ќе заврши оваа автентична приказна? Дали Мави ќе може да истурка понатаму без нејзиниот Али и што ќе се случи со негативците, гледајте во последните епизоди на Канал 5 телевизија.

“Одмазда”…  на чекор до големото финале.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!