Почетна / Филм / Филм за познатиот германски сериски убиец во сабота на Телма

Филм за познатиот германски сериски убиец во сабота на Телма

📅 сабота, 10 декември
⏰ 22:15 – Златната ракавица

Во 70тите години, Хамбург беше град на изгубени и осамени души. Еден од нив е и Фриц Хонка. Меѓу жителите живее безмилосен сериски убиец, жените исчезнуваат а градот живее во се поголем страв. Филмот е базиран на вистинита приказна за германскиот сериски убиец Хонка.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петок на ТВ 24 – страв и трепет со хоророт „13 камери“

петок (24 мај 2024) – 22.30 часот, телевизија 24 Младенците се вселуваат во нова куќа …

error: Содржината е заштитена!