Почетна / Сапуници / „Татко“, сериозна драма и потресна семејна сага на Канал 5

„Татко“, сериозна драма и потресна семејна сага на Канал 5

  • Татковците се најобични мажи кои љубота ги претворила во суперхерои, авантуристи, раскажувачи на приказни и најдобри пејачи – Пем Браон
  • Таткото не е сидро кое нè задржува, ниту брод за да нѐ однесе некаде, туку ѕвезда водилка чија љубов ни го покажува патот – Кларенс Б. Келанд

  • Секој човек може да биде татко, но само посебните можат да бидат тато – Ан Гедес
  • Од сите титули кои некогаш сум ги добил, „татко“ е секогаш најубавата и највредната – Кен Нортон
  • Секој татко треба да има на памет дека неговото дете еден ден нема да ги прати неговите совети, туку неговиот пример – Чарлс Кетеринг

“Татко”, приказна за нераскинливата врска на човекот со неговите деца. Потресна семејна сага за патријархот на едно големо семејство и столбот на еден навидум совршен дом.

Серија која ќе нè потсети на големината на татковското срце и значењето на неговата титула – татко.

Наскоро на Канал 5 телевизија следува серија со сериозна тематика и со големи животни поуки. Серија за него, серија за еден “Татко”. На Канал 5.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

error: Содржината е заштитена!