Почетна / Филм / Чендлер од „Пријатели“ во романтична драма во недела на Телма

Чендлер од „Пријатели“ во романтична драма во недела на Телма

📅 недела, 11 декември
⏰ 19:45 – Птиците на Америка

Метју Пери го игра ликот на Мори, еден од оние обични момци кои ја носат тежината на светот на своите раменици.

По смртта на неговиот татко, Мори се грижел за помладите брат и сестра, а сега живее во семејната куќа со сопругата и работи како професор на универзитетот, каде што очајно сака да остане. Поради потиснати емоции поради приватно и деловно опкружување, живее со преголем стрес што му создава физиолошки проблеми.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!