Почетна / Филм / Петочки избор на Телма – британската драма „За кралицата и татковината“

Петочки избор на Телма – британската драма „За кралицата и татковината“

📅 петок, 9 декември
⏰ 22:15 – За кралицата и татковината

Бил Рохан има 18 години и е повикан во војска. Таму набрзо се спријателил со војникот Перси и двајцата станале наредници. Додека повеќето од нивните колеги отидоа во Корејската војна, тие учат дактилографија. Одликуван ветеран од Втората светска војна им го загорчува животот во касарната, а слободното време во градот го поминуваат во потрага по девојки.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!