Почетна / Спорт / Телекабел удри „јако” на конкуренцијата – Арените се дел од понудата

Телекабел удри „јако” на конкуренцијата – Арените се дел од понудата

Телекабел ја збогати понудата на спортски канали на задоволство на сите вљубеници во англиската Премиер лига и другите спортски содржини,. Освен Еуроспорт и СпортКлуб, од сега ќе имате можност да ги следите и каналите на АренаСпорт 1, 2, 3, 4, 5, Арена Еспорт и Арена Премиум 1, 2, 3 и тоа во HD.
Новите канали се во дигиталната платформа – без доплата.

Каналите Арена Спорт 1,2,3,4,5, Арена Еспорт и Арена Премиум 1,2,3 можете да ги најдете на следните фреквенции:

Кочани – 650MHz и 658MHz
Битола/Прилеп – 306 MHz и 570MHz
Струмица – 570MHz I 578 MHz
Велес – 490MHz и 514MHz
Пробиштип – 482 MHzи 490MHz
Скопје – 698MHz и 786MHz
Гевгелија – 602MHz и 634MHz
Охрид – 682MHz и 706MHz
Радовиш – 602MHz и 610MHz
Св.Николе – 674MHz и 746MHz
Штип – 650MHz и 674MHz
Валандово – 618MHz и 658MHz
Делчево – 618MHz и 658MHz
Кавадарци/Неготино – 642MHz и 666MHz

Symbol rate 6900
QAM 256

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заради навивачите на Албанија, УЕФА со дисциплинска постапка

Европската фудбалска федерација отвори истрага против Албанија, а како причина за овој потег се наведува …

error: Содржината е заштитена!