Почетна / МК Сцена / Слаткар: Квалитетот на музиката опадна бидејќи младите си заминаа

Слаткар: Квалитетот на музиката опадна бидејќи младите си заминаа

На возраст од 15 години, заедно со неговиот пријател Скит Скитара ја формирал хип-хоп групата “Единствена опција”, а во 2004 година го издадоа албумот “Рап Тврдина”. Заедно со Пука Козметика, Скит, Ел Маријачи, Боро Лаказ, Кацар, Желе, Сиги, Аце НЛ, Че и Димитриј Јеа, во 2008 година го формираа хип-хоп-екипажот “Токсикологија”. Во мај 2009 година потпиша договор со продукција Јованов рекордс и го издаде својот прв соло албум под наслов “Слаткаристика Будало”, кој постигна значителни успеси со песните “Шопинг”, “ФМ”, “Да полетам” и “Топ”, најава на револуцијата на хип-хоп во Македонија., што му успеа и трае до ден денес.

Феномен,долги години еден од најпопуларните хип-хоп музичари на македонската сцена,кој рапува од срце и без цензура,повторно ја восхити јавноста со својата нова песна “Гусари”,а се разбира дека само во естрадниот магазин “Бекстејџ” ексклузивно ги откри деталите околу песната и нешто повеќе,само за вас Марко Маринковиќ-Слаткар

Целосното интервју погледнете го во продолжение:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најтешките моменти од својот живот, Тамара ги преточи во песна

Тамара Волческа го промовираше своето ново музичко парче, односно сингл кој го носи насловот „Херој”, …

error: Содржината е заштитена!