Почетна / Сапуници / Фото | Дел од сцените во „Борбата на мајката” се снимаа и во Србија

Фото | Дел од сцените во „Борбата на мајката” се снимаа и во Србија

Омилената драма на возрасната публика – „Борбата на мајката“ во која се истакнува љубовта и пожртвуваноста на мајката кон своите чеда и фактот дека мајката и покрај тешкотиите никогаш не се откажува од своите деца, ја следите секоја вечер на Сител.

Дел од оваа сезона која што се емитува моментално се снимаше и во Србија. Сцените се снимаа во Белград и околу Смедерево.

Извршниот продуцент на серијата истакна дека Белград ги надминал сите очекувања на турскиот телевизиски тим.

Во серијата игра и српската актерка Јелица Ковачевиќ, која истакна дека соработката со продукцијата и турската државна телевизија е фантастична и кохерентна, со оглед на тоа што голем дел од тимот доаѓа од Турција.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трчаме кон финалето на „Забрането јаболко“; подготвени ?

„Секоја приказна се состои од здраво и збогум сѐ додека не се сретнеме повторно. Нештата …

error: Содржината е заштитена!