Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Двајца Македонци се борат за победа во финалето на „Ѕвезде Гранда”

Двајца Македонци се борат за победа во финалето на „Ѕвезде Гранда”

Во полуфиналето на регионалното музичко шоу “Ѕвездите на Гранд” кое се одржа вчеравечер, настапија двајца македонски кандидати – Андријана Петрушовска од Скопје и Александар Јосифовски од Охрид. И двајцата успеаа да обезбедат пласман во вечерашното големо финале кое ќе се емитува на Канал 5 со почеток во 21 часот.


Јосифовски пееше песна од Аки Рахимовски, додека Петрушовска ги изведе песните “Мелек” од Едита и “Црно и бело” од Калиопи. Дали некој од двајцата Македонци ќе успее да го освои телевоутингот, зависи исклучиво од вас. Следете финале на Гранд и гласајте за победа на нашите Македонци.


Вечерва, вечер за паметење со финалето од “Ѕвездите на Гранд”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По „70-тите“, МРТ го емитува документарниот серијал и за „80-тите“

Американската серија „80-тите“ е дел од документариот серијал „Децениите“, продуциран од Том Хенкс, Гери Гецман …

error: Содржината е заштитена!