Почетна / 2021 (страна 6)

Годишни Архиви: 2021

Средба на Бобан Милошески и градоначалничката Кариќ во Сараево

Во Сараево, сопственикот на Авалон Продукција, Бобан Милошески, имаше средба со градоначалничката Бенјамина Кариќ. На средбата, градоначалничката се заблагодари што Авалон го носи СТИНГ во Сараево и изрази подготвеност од градот и голема желба со сите негови ресурси во иднина, Авалон да работи што е можно повеќе концерти таму. Од …

Повеќе »

Нова серија на Сител за истрагите на „Детективката Меклејн“

Овој ноември во послеполноќниот термин Сител ќе ја емитува американско – канадската серија за “Детективката Меклејн”. Низ 10 продолженија ја следиме приказната за Алисон која ќе мора да направи баланс меѓу работата и семејството кое го сочинуваат сопругот Мет и тинејџерите Рејчел и Џеф. Животот на Алисон се менува кога …

Повеќе »

Еколошко интерактивно шоу со Весна Бејби и Џамбазов на Телма

Еминентните актери Весна Петрушевска и Игор Џамбазов во улога на водители на еколошкото шоу Агенда 21, во продукција на КМК. Емисијата ветува добра забава, факти и повик за акција за ублажување на климатските промени, глобалното затоплување и деструктивноста кон природата од страна на човекот. – Сигурна сум дека шоуто Агенда …

Повеќе »

Откриваме дали ќе продолжат хит сериите „Горка земја“ и „Забрането јаболко“

Изминатиот период до нашата редакција стигнаа многу прашања на гледачи кои ги интересира дали и кога ќе продолжат со емитување хит сериите “Забрането јаболко” и “Горка земја”. Ве информираме дека и двете серии со нови продолженија ќе продолжат оваа сезона, а за точните датуми на емитување, навремено ќе ве известиме …

Повеќе »

Авалон го носи Стинг во Сараево на 19-ти март 2022 година

Со доза на неверојатно задоволство и уште поголема возбуда, Авалон Продукција ви го најавува својот прв календарски проект во 2022 година, кој истовремено можеби е и најбитен за нас во истата. СТИНГ- артист од А листата на светски музички изведувачи, ќе одржи концерт во Сараево во олимписката сала „Зетра”, на …

Повеќе »

Комплетен распоред на филмови од Киненова во ноември на ТВ 24

Шестото издание на Меѓународниот филмски фестивал „Киненова“, што се одржи од 27 до 31 октомври, годинава го врати класичниот формат на одржување во живо, во Кинотека, но и ја продолжи ланската традиција, со емитување на дел од фестивалската содржина на ТВ 24. Во продолжение комплетната програма на филмови кои ќе …

Повеќе »

Ремек делото на руската класика „Идиот“ во 12.15 часот на Сител

Од понеделник (7 ноември) ремек делото на руската класика започнува на Сител. Безвременската приказна за животот на кнезот Мишкин, кој во многу нешта потсетува и на животот на создавателот на големото дело, големиот Фјодор Достоевски. Оплеменет со добрина и способност да простува, дури и тогаш кога нештата се непростиви. Дарежлив …

Повеќе »

Кралскиот спектакл за „Викторија“ оваа есен на Телма

Британската серија „Викторија“ ексклузивно на Телма, од понеделник до петок во 20.30 часот. Серијата опишува вистински настани засновани на исцрпните дневници на кралицата со кои таа го отсликува својот лик при нејзината трансформација од импулсивен 18-годишник … … до еден од најголемите владетели во историјата, преку нејзиниот прв брак, мајчинството …

Повеќе »

МТМ и регионалните ТВ со филмски серијал мистерии од Hallmark

За сите љубители на добрите криминални приказни и филмови од жанрот „Кој е злосторникот?“, овој ноември следува мини серијата Мистерии на дотраените куќи. Во првиот дел Местенки за убиство, ја гледаме Шенон Хамер, сопственичка на градежна компанија и истовремено експерт за реставрација на стари куќи од Викторијанската ера. За време …

Повеќе »

Секој петок на NG – докментарец за големиот аеродром во Њујорк

Во петок, 12 ноември, во 22:00 часот, ќе ја гледаме премиерната епизода од триделната документарна серија „Њујоршки супер аеродром“ – телевизиска приказна за еден од најголемите инфраструктурни зафати во САД во последните неколку години. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!