Дневни Архиви: 02/08/2021 | 18:40

Прочитајте како започна спортската драма „Шампион“ на Сител

Од понеденик до петок во 21.25 часот вклучете се во животната приказна за еден спортист и проследете ја неговата борба како вистински шампион. Ве потсетуваме како започна оваа спортска драма и од понеделник до петок бидете со Сител да ги проследите новите интересни продолженија. Фират, со прекар Кавказ е млад …

Повеќе »

Нов летен сингл на MVRTK во соработка со Last Bar и вокалистот Rian Cult

Конечно можеме да го слушнеме најновото издание на MVRTK во соработка со америчкиот продуцент Last Bar и вокалистот Rian Cult со насловот What You Need. Песната е издадена со литванската музичка издавачка куќа Day Dose of House. Топ трака за ова лето, со одлични басови и вокали кои се совршени …

Повеќе »

Татко и син со возбудливи истраги во „Republic of Doyle“ на Сител

По “Сејф 3”, на Сител телевизија во доцните ноќни часови ќе се емитува канадската процедурал серија “Светот на Дојл”, снимена од 2010 до 2014 година во вкупно 77 епизоди.  „Kаков татко, таков син“ е принципот кој се покажува во важност и на дело во оваа серија.. И таткото Малаки и …

Повеќе »

Фото | Бремената Бергузар Корел со семејството ужива во Чешме

Бергузар Корел и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенч, оваа година летото го минуваат во најзападниот приморски град во Турција- Чешме. Парот, кој го очекува своето трето дете, беше забележан како се забавува на плажа во Чешме со своите деца Али и Хан. Корел постојано беше заедно со Хан, кој е …

Повеќе »

Македонија сака и има музика на АЛАРМ фест 2021 во Охрид

Во Охрид се случува најголемата прослава на македонската музика во историјата на независна Македонија, а сите показатели покажуваат дека во целата наша држава има огромен интерес за овој настан. Од 31.07 – 02.08 македонската јавност ќе може да ужива заедно со дел од најдобрите македонски музички артисти. Како што предходно …

Повеќе »

Охрид СОС: Поразителна одлука на 44. Седница на Комитетот на УНЕСКО

Исклучителните универзални вредности го засегаат човештвото во целина и грижата за тие вредности е одраз на цивилизациски напредок. Оттука, злосторствата против исклучителните универзални вредности се злосторство против човештвото. Тоа не смееме да им го дозволиме! На 44. Седница на Комитетот за светско наследство на УНЕСКО, македонските власти повторно добија дозвола …

Повеќе »

Видео | Таско и Лина со „100 позива“, новиот летен хит

Нашите познати артисти Таско и ултра талентираната и харизматична Лина Пејовска претходното лето буквално го запалија балканот со хитот “Неваљала”, која беше една од најслушаните песни на годината со фантастични 13 милиони + прегледи на Јутуб. По точно една година Таско и Лина со истиот проверен тим на луѓе ја …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!