Дневни Архиви: 25/08/2021 | 16:01

Почина господинот Бурхан, свекорот на Шехерезад во „1001 ноќ“

Денес, на 76 годишна возраст од рак почина познатиот турски актер Метин Чекмез, познат и незаборавен како господинот Бурхан од “1001 ноќ”. Освен во Шехерезад, македонските гледачи го следеа и во “Девојката со име Фериха” и “Во виорот на судбината”, но најзапаметен ќе биде сепак по улогата на строгиот Бурхан, …

Повеќе »

Контроверзниот норвешки трилер на Ју Несбе, репризно на Телма

Телма со реприза на скандинавска трилер серија која ќе ја замени “Менталист” во 20.40 часот. “Окупирани” е контроверзен политички трилер кој доаѓа од перото на најчитаниот и најпопуларен норвешки автор на крими романи, Ју Несбе. Воедно се смета за најскапо снимена продукција во Норвешка, а на Телма беше премиерно прикажана …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!