Дневни Архиви: 06/08/2021 | 12:05

„Итака“, „Арсенал“, „Лок“, „Колет“ … дел од филмската недела на Телма

Во соработка со националната ТВ Телма, детална програмска шема на телевизијата во прилог. Летни репризи на познатата “Велвет”, шоуто на Елен и Ентони Бордеин, како и премиерни продолженија од попладневната теленовела од Португалија. Вечерите резервирани за одлични филмски наслови и викенд премиери. САБОТА Телма ТВ 07.08.2021 07:00 Непознати делови Ентони …

Повеќе »

Фото | Ферхат од „Црно бела љубов“ се вклучи во гасење на пожарите

Ибрахим Челикол е познат турски актер и модел, кој во моментов е актуелен по главната улога во играната серија на Сител, “Црно бела љубов”. Ладен, интелигентен и привлечен, и во оваа серија актерот успева да плени во одличната актерска игра со својата партнерка. И додека пламените јазици беснеат насекаде во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!