Дневни Архиви: 15/08/2021 | 13:00

Skopje sounds good со Buč Kesidi, Nipplepeople, Funk Shui и Svemirko

После цели 16 години од неговото прво, па и последно одржување, Авалон го реобновува фестивалскиот бренд SKOPJE SOUNDS GOOD, овој пат со неверојатно свежа и актуелна комбинација на регионални артисти – бендовите кои го претставуваат најдоброто од алтернативната музичка сцена во регионот: BUČ KESIDI, NIPPLEPEOPLE, FUNK SHUI и SVEMIRKO. BUČ …

Повеќе »

Летна шема со Столе и Кики во „Недела на Канал 5“ по вестите

Летна шема на Канал 5 со ток шоуто “Недела на Канал 5”. Секоја недела, Кристина Атанасова – Кики и Стојан Симјаноски – Столе ќе бидат домаќини на интересни гости од дома и соседството, кое ќе нè насмеат, расположат, но и ќе ги промовираат своите следни планови. По премиерното издание со …

Повеќе »

Италијанската „Фамилија“ за летно опуштено попладне на Сител

Нова италијанска семејна драма од понеделник до недела на Сител телевизија. Голема фамилија во голема животна битка за различни љубовни, економски, семејни прашања. Во оваа фамилија, сите ќе бидат секогаш за еден и еден ќе биде секогаш за другите. Сара Фераро, самохрана мајка на тинејџерите Амбра и Денис, не можејќи …

Повеќе »

Ѕвездата на „Истанбулската невеста“ во мини драма на Канал 5

Кадир е средовечен маж кој живее во Доха како би го управувал својот бизнис од странство. Не верува во случајности, туку во труд и волја, па затоа и успешноста на неговиот семеен бизнис се должи токму на неговата макотрпна работа. Уште како мал, неговиот живот го одбележала голема трагедија. Во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!