Дневни Архиви: 03/08/2021 | 13:04

Вкусот и мирисот на Кина во документарниот серијал на Телма

Aмбасадата на Народна Република Кина заедно со „Виар продукција” им подари на гледачите минути уживање за една од најстарите, најбогатите и прекрасните култури во светот. Ова лето, од понеделник до петок попладне на Телма телевизија, гледачите ќе имаат можност да се потсетат на емисијата која запознава со богатата кинеска традиција, …

Повеќе »

Влоговите се бројат во „Милијарди“ во репризните три сезони на ТВ 24

Во финансиските кругови на Њујорк се води битка за превласт и профит. Комплексна драма за моќната политика во светот на њујоршките високи финансии. Брилијантниот титан за хеџ-фондови, Боби Акселрод-Акс и јавниот обвинител Чак Роудс играат опасна игра каде што влоговите се бројат во милијарди. Двајца финансиски моќници не бираат средства …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!