Почетна / Забава / Македонија сака и има музика на АЛАРМ фест 2021 во Охрид

Македонија сака и има музика на АЛАРМ фест 2021 во Охрид

Во Охрид се случува најголемата прослава на македонската музика во историјата на независна Македонија, а сите показатели покажуваат дека во целата наша држава има огромен интерес за овој настан.


Од 31.07 – 02.08 македонската јавност ќе може да ужива заедно со дел од најдобрите македонски музички артисти.

Како што предходно Ве информиравме ова е редоследот на тридневниот фестивал АЛАРМ фест 2021:

31.07 – Ареа, Суперхикс, Бени и Нон Стоп, ДНК, Ris Flower, The Backdoor band и Cut your nipple!

01.08 – Галоски, Ампов, ЛД Пистолеро & Гоце Саф feat. Ронин, Слаткаристика, Donplaya & Bon Praskiza & Prince$$ Donatsu, Пајак, Мечкаров!

02.08 – ЛЕБ и СОЛ, Hardfaced, Паркети, Lufthansa, Cruel и Basement Cult!

МАКЕДОНИЈА ИМА/САКА МУЗИКА!!!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Црвена јабука” во Охрид – концерт на 9 август во „Антички театар”

После успешно продадените концерти низ Македонија и регионот, неверојатно квалитетните и легендарните „Црвена јабука” доаѓаат …

error: Содржината е заштитена!