Почетна / Сапуници / Што не сте знаеле за ѕвездите од турската серија на Dizi – „Крај“

Што не сте знаеле за ѕвездите од турската серија на Dizi – „Крај“

Мега популарната турска серија „Крај“ донесува на малите екрани длабока и мистериозна приказна.

Ајлин (Нехир Ердоган) е убава мажена жена и многу го сака својот сопруг Селим (Јигит Озсенер). Тие имаат прекрасен живот: богати се, успешни се во своите професии и имаат 7-годишен син. Нивниот живот е едноставно совршен. Сепак, овој совршен живот се превртува наопаку по службеното патување на Селим во Франкфурт, Германија.

Ајлин го остава својот сопруг на аеродромот и се надева дека трите дена без него ќе поминат што побрзо. Сепак, на крајот на денот, таа дознава дека авионот се срушил. Одеднш сфаќа дека нејзиниот совршен живот го нема и ништо повеќе нема да биде како порано. Сепак, таа заборава нешто: ова не е крај.

Прво, Ајлин сака да се врати дома мртвото тело на нејзиниот сопруг, но авиокомпанијата во тој момент не може да ѝ помогне.

Второ, Ајлин дознава дека нејзиниот сопруг го купил билетот за Франкфурт, но никогаш не се качил во авионот.

И трето, кога Ајлин ги гледа снимките од видео- надзорот на аеродромот, таа гледа дека нејзиниот сопруг не влегол во авионот, наместо тоа тој се сретнал со друга жена и го напуштил аеродромот со неа.

И тука започнува потрагата по вистината.

Убавата глумица Нехир Ердоган се чини е исто толку несреќна во љубовта како и нејзиниот лик Ајлин, ако судиме според фактот дека нејзиниот брак траеше само 2 години. Таа се омажи во 2014 година со кинематографот Ахмет Сесигургил, кого го запозна на снимањето на филмот „Опсег“ и наводно се разведоа на крајот на 2016 година, а јавноста дозна за разводот во јануари 2017 година.

Нејзиниот партнер во серијата „Крај“,  Јигит Озсенер е многу добро познат по улогите во сериите „Плачот на виолината„ и „Езел“. Многу малку се знае за неговиот приватен живот, тој не е оженет и е целосно посветен на глумата со вистински професионализам, иако има диплома од Факултетот за електротехника и електроника.

Овие две турски ѕвезди и нивната совршена актерска игра прават во серијата „Крај“ да се чувствуваат постојани емотивни пресврти успешно прикажувајќи колку е тешко да се верува на некого. Доколку сакате истовремено да истражите мистерија, да уживате во приказна за љубов и пријателство и да се борите против омразата, удобно сместени пред телевизорот,  гледајте ја серијата „Крај“ на каналот #Dizi во 22.20 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!