Почетна / Сапуници / Гледачите на Канал 5 останаа без нежниот глас на Рејхан од „Ветување“

Гледачите на Канал 5 останаа без нежниот глас на Рејхан од „Ветување“

Гласот што ја надсинхронизира главната хероина на турската сапуница “Ветување” (Канал 5) е променет.

  • Се изненадив што наместо Рејхан, од сега ја слушам Шахика.

Тоа е еден од коментарите на гледачите на серијата, кои од сега ќе слушаат друг глас што ја зборува главната јунакиња.

Причината поради која се случи оваа промена е очигледно поради фактот што актерката Ирена Илиевска, чиј нежен глас неколку месеци го красеше ликот на кревката и мила Рејхан, неодамна се породи и не е во можност да продолжи да синхронизира во наредниот период.

Истиот глас oд пред неколку месеци не го слушаме и во “Забрането јаболко”, каде актерката Ирена Илиевска ја надсинхронизираше Јилдиз.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | И ова се случи во „Ангели“ – очувот ја затвори во кафез

Не престануваат морбидните сцени во турската серија “Ангели” која се емитува на телевизија Сител. Најновата …

error: Содржината е заштитена!