Почетна / Сапуници / Фото | Во серијата живее во пеколен брак, во приватноста ѝ цветаат рози

Фото | Во серијата живее во пеколен брак, во приватноста ѝ цветаат рози

 

Ајлин го изненади сопругот за роденден

 

Празник во семејството на Пелин Карахан. Пред неколку дена нејзиниот сопруг Бедри Ѓунаи наполни 35 години и по тој повод, турската актерка му направи роденденска торта. Роденденот го прославија гламурозно, но сепак во кругот на најблиските, заедно со нивното мало бебенце и поголемото синче Али Демир.

 

 

За разлика од серијата “Доста е!” во која Пелин толкува лик на психички малтретирана сопруга, во приватниот живот за неа цветаат рози. Бракот како што кажува е вистински благослов со таков човек како Бедри.

 

 

Инаку, убавата актерка се повлече на одреден период од актерските води. По напуштање на серијата “Доста е!”, го роди второто дете и наскоро започнува со свое кулинарско шоу во кое ќе биде водителка.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската актерка Бедија Беговска – дел од „Балканска приказна“

Македонската актерка Бедија Беговска, доајен на Турскиот театар во Скопје, ја гледаме како дел од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!