РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Јелена зеде дрво и ја претепа Миа!

  Нетрпението меѓу натпреварувачите во “Survivor” е се поголемо, особено на Островот на исфрлените, односно женскиот остров. Имено, во најновото издание кое што ќе го гледаме веќе утре на Сител, Миа повторно ќе почне да наредува и да ги нервира нејзините соплеменици. Но овој пат темпераментната Јелена нема да молчи …

Повеќе »

Злобната Џоли!

По успехот на новата верзија на “Алиса во земјата на чудата”, продукцијата Дизни и сценаристката Линда Вулвертон одлучија за филмското платно да ја прилагодат и приказната за злобната кралица од анимираната класика “Заспаната убавица” (1959). Улогата на злобната кралица ја доби Анџелина Џоли.     “Не сум против принцезата, но …

Повеќе »

The Shoe People – враќање во минатото

  “The Shoe People” е анимирана телевизиска серија чија премиера се случи во април, 1987-та година, на каналот TV-am. Продадена е во повеќе од 62 држави низ светот, меѓукои и Македонија каде беше преведена како “Чевлички”, а инаку потекнува од Велика Британија. “The Shoe People” е прва серија што доаѓа …

Повеќе »

Алфа предизвик: Kажи ако смееш!

Долгоочекуваната емисија “Кажи ако смееш” конечно ќе се појави на телевизија. Јавноста е известена дека оваа емисија ќе се емитува на Алфа, многумина го очекуваа тоа затоа што проектот е најавуван како урбана телевизиска програма, а добро знаеме која телевизија не е скарана со таквиот вид на програми. Гледачите ги …

Повеќе »

Најдоброто ТВ појавување, вистински шоумен!

  Вистинскиот шоумен умее да направи добро шоу при секое свое движење. Појавувањето на овој човек во шоуто на NBC е прогласено за најдобро влегување во емисија на сите времиња, погледнете и самите, навистина е одличен.         Chris | ТВ Пакет

Повеќе »

Нора се заборави со трите врби. Аман жено!

  Водителката Нора Шаќири во емисијата “Овде и сега” триесет пати го спомена терминот “Трите врби”. Тема на емисијата било разубавувањето на Скопје и трите врби што ќе бидат поставени во реката Вардар. Еден од гледачите забележал колку често Нора го употребува терминот “Трите врби” во времетраење од 6 минути, …

Повеќе »

А1 он не ја купува АБ!

Откако се рашири веста дека А1 ќе се врати во форма на интернет телевизија, па порталот “Без Пардон” измисли лаги оти програмата на А1 он ќе ја гледаме преку телевизијата АБ Канал на Бојо Андревски, порталот “Плусинфо” излезе со демант и со вистинска информација.  Имено, Сефер Цаноски денеска за порталот …

Повеќе »