Почетна / Телевизија / VIP Survivor (страна 6)

VIP Survivor

Срвајвр – пресек на 9-иот ден

Ситуацијата на Костарика се смирува. Дали новите поглавари се дораснати за своите задачи и ќе пронајдат ли Јелена и Миа заеднички јазик?     Пресек на 9-иот ден Изгледа дека исфрлувањето на Миа стави точка на непријателството во Матамбо. Хармонијата повторно се вовлече во редовите на виолетовото племе, кое беше …

Повеќе »

Миа во цивилизација!

Гостин во емисијата Survivor: Враќање во цивилизација беше Миа Беговиќ, која членовите на племето Матамбо на Племенскиот совет ја пратија на Островот на исфрлените. Во емисијата во живо таа откри кој ја изненадил пријатно, а кој се покажал како најголем манипулатор.   Миа Беговиќ објасни дека била уверена оти Кристина …

Повеќе »

Срвајвр – пресек на 8-иот ден

Додека Борука ужива во слободниот ден, во риболовот и читањето, Матамбо се подготвува за уште еден Племенски совет. После повеќечасовната борба која Александра ја водеше со себе, таа се враќа во племето со надеж дека овој пат ќе се вклопи во друштвото. За тоа време момците уживаат во длабочините и …

Повеќе »

Срвајвр – пресек на 7-иот ден

Кристина пристигнува на Островот на отфрлените, во градот на Бамбусите кадешто ќе решава загатки за да дојде до Тајниот имунитет. Иако има потешкотии со обавувањето на задачата, креаторката успешно ја минува првата препрека. Тоа и дава поттик, па изјавува: “Некако би сакала да го најдам имунитетот. Можеби сум дури и …

Повеќе »

Срвајвр – пресек на 6-иот ден

Себастијан удира жаба по глава, а потоа со Милан и Влада дискутира за тоа колкава е веројатноста жабата да не е опасна за јадење. На девојките во Борука не им се допаѓа предлогот за доручек, а драмата започнува кога повредената жаба почнува да скока и да крека околу кампот. Миа …

Повеќе »

Срвајвр – пресек на 5-иот ден

Прво утро после Племенскиот совет. Во Матамбо се задоволни со заминувањето на Јелена, а таа е незадоволна со условите на својот нов остров, момците од Борука се незадоволни од мрзеливоста и караниците на своите цимерки, девојките од Борука повторно ги вкрстија копјата. Доаѓа време за избор на новите поглавари, Себастијан …

Повеќе »

Гради, маички – Survivor

  Голите гради се својствени за оваа сезона на реалното шоу “Survivor” па така и вечерва на Сител ќе уживаме во уште еден пар откриени цицки. Во видеото што предмалку беше објавено на порталот на Сител ќе можете да видите што вечерва ќе ни понуди натпреварувачката Станија. Па зар е …

Повеќе »

Survivor на пауза?

Реалното шоу “VIP Survivor” може да доживее пауза во емитувањето заради изборите во Србија, со оглед на тоа што еден од натпреварувачите е политичар, а политичарите во предизборниот молк не смеат да се појавуваат во емисии што не се закупени за предизборни цели. Еве што изјавија од српската Републичка радиодифузна …

Повеќе »

Срвајвр – пресек на 4-иот ден

Додека Борука се мачат со несоницата која им ја предизвикаа бучните мајмуни, Матамбо се исцрпени од гладот и ладното. Со оглед на тоа дека немаат оган, осудени се да јадат исклучиво кокос, а празниот стомак засега најмногу ја мачи Мартина.   Пресек на 4-иот ден Кога дојде време за првиот …

Повеќе »

Срвајвр – пресек на 3-иот ден

Морето околу Костарика е особено брановито. Девојките од Борука колективно паднаа во депресија, додека момците од Матамбо се разбудија прилично расположени. Пред нив е првиот ден на искушението, како психичко така и физичко.   Пресек на 3-иот ден   Портокаловото племе Борука поцрвене од бес. Девојките го активираа своето најсилно …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!