Почетна / Телевизија / VIP Survivor (страна 5)

VIP Survivor

Ава е луда по Владо!

Ава Карабатиќ во првите недели од емитувањето на “Survivor” ги освои гледачите со својата искреност и спонтаност, а поради тоа ја сакаат и натпреварувачите во ова реално шоу.   Хрватската старлета моментално вредно учи за испитите, поради тоа и се откажа од Фејсбук. Сепак, со својата симпатија, Владо Вуксановиќ, секојдневно …

Повеќе »

“Накова е кучка!”

“Дебил” и “размазена кучка”: Александра и Жаре се почастија со навреди!     Александра Накова е исфрлена од племето во “Survivor” и е префрлена на Островот на исфрлените, а за своето исфрлување го обвини, меѓу другите, и својот сограѓанин Жаре Берберот. Манекенкатата и Плејбој зајачицата, на водителот после исфрлувањето в …

Повеќе »

Монструмот Миа!

Додека во племето Матамбо натпреварувачите градат засолниште, во племето Борука Невен Цигановиќ ги раскажува искуствата од Островот на исфрлените. ПОкрај тоа што Миа не му дозволила да јаде, го изненади и тоа што таа ниту еднаш не прашала за Маја Лена.     Во племето Матамбо добија задача да изградат …

Повеќе »

Каде се разбуди Маја Лена?

Откако медиумите го раширија трачот дека по завршувањето на снимањето на “Survivor” Маја Лена и Огњен Кајганиќ толку многу се зближиле што дури поминале и една ноќ заедно, најновото издание од шоуто ги потврди гласините. Имено, Маја Лена едно утро се разбудила во прегратките на Огњен.     “Ми беше …

Повеќе »

Тепачка во Survivor

Српскиот манекен Владимир Вуксановиќ и мистерот на Хрватска Радован Стошиќ, влегоа во војна поради Македонката Александра Накова.     Еден од продуцентите на реалното шоу “Survivor” ги извести медиумите дека Владимир и Радован се степале поради Македонката Александра. На почетокот на шоуто ништо не навестувало ваква ситуација затоа што Владимир …

Повеќе »

Survivor – 13-иот ден

Борука сеуште не се одмориле од бурната вечер на Племенскиот совет, а веќе се пред ново искушение, можеби најтешкото досега. Освен новите поглавари, племињата ќе бираат и нов пристап кон игрите.     Пресек на 13-иот ден Во Матамбо се одбира поглавар и тоа во традиционален “матамбо стил” – на …

Повеќе »

Без ерекција нема секс!

Радован Стошиќ, поранешниот Мистер Хрватска, признава дека уште на прв поглед му се допаднала Македонката Александра Накова. За наводниот секс со неа вели дека шоуто само ќе открие дали имало или немало такво нешто.     Откако повеќе балкански медиуми пишуваа за сексот меѓу Радован Стошиќ и Плејбој зајачицата Александра …

Повеќе »

Survivor – 12-иот ден

Борука се најде пред првиот Племенски совет, страстите се размрдани, а тензијата расте од час во час. За тоа време Матамбо ужива!     Пресек на 12-от ден   Бидејќи џентлменски и ја препушти победата на Александра во Малата борба, Владо добива пофалби од своето племе. Меѓутоа, тој вели дека …

Повеќе »

Срвајвр – пресек на 11-от ден

Племето Борука одлучи да го среди кампот, бидејќи нередот не му одговара никому. Фигуративно, изгледа дека полесно им оди чистењето на совеста отколку на кампот. Станија и Ава повторно прават шоу, но овој пат без Алекс, додека таа се “рехабилитира” со Миа и Јелена.     Пресек на 11-от ден …

Повеќе »

Срвајвр – пресек на 10-от ден

Натпреварувачите кои племето Матамбо ги исфрли, имаат шанса за враќање. Тие ќе се борат во дуели, а победникот на сите тие дуели ќе може да се врати во обединетото племе. Исто така, тој ќе избере еден цимер од Островот на исфрлените кој ќе го поведе со себе.     Пресек …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!