Почетна / Телевизија / VIP Survivor (страна 7)

VIP Survivor

Срвајвр – пресек на 2-иот ден

    Натпреварувачите ја минаа првата неспиена ноќ. Различните шушкања, немирните мајмуни  и инсектите најмногу ја вознемирија Алекс, која се надева дека ќе излезе прва. Таа ќе ги замоли своите пријатели да ја номинираниаат, затоа што како што вели “на секој гостин доста му се три дена”.   Пресек на …

Повеќе »

Геј афера во Survivor?

    Хрватскиот стилист му се додворуваше на српскиот политичар!   Невен Цигановиќ, на Костарика не се бореше за опстанок туку за дечко! Хрватскиот стилист и деклариран хомосексуалец се вљуби во Марко Караџиќ, српскиот политичар, објавија балканските медиуми. Невен Цигановиќ, стилист и единствен припадник на хрватскиот моден свет кој призна …

Повеќе »

Срвајвр – пресек на 1-иот ден

    Корковадо, Костарика – национален парк на недопрената природа. Дождливи шуми, непријатни соседи, опасни ѕверови и морбидни звуци. 37 влажни дена, неспиени, гладни и жедни ноќи. 18-те мислат дека можат да издржат, но нивното тело и нивниот ум ќе докажат кој всушност може. Најтешката битка започна. Оној што ќе …

Повеќе »

Ново промо за Survivor

    Од 12-ти март на телевизија Сител стартува реалното шоу “Survivor”, уште еднаш потсетуваме дека будно ќе ги следиме случувањата и редовно ќе ве известуваме за истите. Подолу можете да го погледнете новото промо за новата сезона од реалното шоу.         Chris | ТВ Пакет   

Повеќе »

VIP Survivor – претставници

  Ви ги претставуваме учесниците на овогодинешното издание од реалното шоу “Survivor” кое годинава Србија го реализира во соработка со Хрватска и со Македонија. Преживувањето започнува во понеделник, ТВ Пакет редовно ќе ве известува за секој детал од ова популарно шоу, останете со нас и запознајте ги учесниците.   Александра …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!