Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато

Твоето лице звучи познато

Ќеба како Северина, Кнез како Зорица Брунцлиќ во „ТЛЗП“

Во недела (6 октомври) во 21 часот на Сител започнува новата, петта сезона од регионалното забавно шоу “Твоето лице звучи познато”. По првите впечатоци од снимањето на првата емисија на шоуто на најпознатите ѕвезди, може да се забележи дека нѐ очекува вистинска забава, смеа, но и солзи. Кој кого ќе …

Повеќе »

Ова се новите членови на жирито во новата сезона на ТЛЗП

Следниве денови на Сител започнува “All star” сезоната на популарното шоу “Твоето лице звучи познато” во која ќе учествуваат познати натпреварувачи што ги одбележаа претходните четири сезони. Нивните настапи и во музичка и во сценска смисла како и секоја година ќе ги коментира и оценува постојано тричлено жири и во …

Повеќе »

Даниел Кајмакоски повторно дел од „Твоето лице звучи познато“

Наскоро започнува новата All stars сезона на забавното регионално шоу “Твоето лице звучи познато”. Овојпат ќе ги гледаме најдобрите натпреварувачи од претходните сезони во повторна битка за најдобра имитација и освојување на хуманитарни награди. Ненад Пагонис, Едита Арадиновиќ, Ненад Кнежевиќ –Кнез, Ивана Петерс, Катарина Богиќевиќ, Жељко Шашиќ, Алекса Јелиќ, Драган …

Повеќе »

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител ТВ е финалето од забавното шоу со хуманитарен карактер – “Твоето лице звучи познато” Два ипол месеци уживавме со четвртата сезона на имитации, гласање и многу смеење.     За титулата победник на четвртата сезона …

Повеќе »

Каролина ѝ даде 12 поени на Тијана – ова се финалистите на ТЛЗП

  Со имитација на Пинк, нашата Тијана се пласираше во финале   Енергичната Тијана Дапчевиќ е една од петте финалисти кои следната недела ќе се борат за главната награда во регионалното шоу на забава, имитации и хумани дела. Друштво на Тијана во големото финале на “Твоето лице звучи познато” ќе …

Повеќе »

Елена со „Текила и лимон“ – специјална гостинка на финалето на ТЛЗП

  “Текила и лимон” пред балканската публика   ТВ Пакет открива: македонската поп пејачка Елена Ристеска ќе настапи на гламурозната сцена на финалето од четвртата сезона на “Твоето лице звучи познато”. Финалето на ова регионално шоу е закажано за следната недела, 17 декември во 21 часот, директно на Сител телевизија. …

Повеќе »

Тијана со сценска атракција – кој кого ќе имитира вечерва во ТЛЗП?

  Тијана Дапчевиќ во полуфиналето на ТЛЗП е … Пинк   Кој кого ќе имитира вечерва на Сител во полуфиналето од четвртата сезона на ТЛЗП? Гледачите и жири комисијата веќе 10 седмици ги прати настапите, подемите и падовите на нашите ѕвезди, но вечерашниот настап е клучен за дефинирање на финалниот …

Повеќе »

Вечерва во живо на Сител е полуфиналето на ТЛЗП – гласа и ТВ публиката

  Кои петтмина заминуваат во финалето – одлучувате вие   Популарното забавно шоу од хуманитарен карактер “Твоето лице звучи познато” се наближува кон својот крај. Вечерва, 10 декември, во 21 часот на Сител телевизија во живо ќе се емитува полуфиналето од четвртата сезона на ТЛЗП. Возбуда и адреналин владее не …

Повеќе »

Oд недела на Сител нова сезона од „Твоето лице звучи познато“

  Тијана Дапчевиќ ќе ги брани боите на Македонија   Од недела, 1 октомври, ексклузивно на Сител телевизија стартува новата четврта сезона од регионалното лиценцирано шоу “Твоето лице звучи познато”. Забавата може да започне! Лудило на сцената на Прва српска телевизија, а лудило и на фреквенцијата на Сител телевизија која …

Повеќе »

Видео | Познат е првиот учесник во ТЛЗП – прва, па Македонка

  Македонката како Лепа Брена го најави ТЛЗП 4     Познат е првиот учесник во новата, четврта сезона по ред, на регионалната верзија на “Your face sounds familiar”. Прва, па Македонка. Се работи за поп пејачката Тијана Дапчевиќ, која на интересен начин го најави своето учество во “Твоето лице …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!