Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Елена со „Текила и лимон“ – специјална гостинка на финалето на ТЛЗП

Елена со „Текила и лимон“ – специјална гостинка на финалето на ТЛЗП

 

“Текила и лимон” пред балканската публика

 

ТВ Пакет открива: македонската поп пејачка Елена Ристеска ќе настапи на гламурозната сцена на финалето од четвртата сезона на “Твоето лице звучи познато”. Финалето на ова регионално шоу е закажано за следната недела, 17 декември во 21 часот, директно на Сител телевизија.

 

 

Кои петтмина натпреварувачи ќе ја поминат полуфинлната вечер и ќе се најдат во спектакуларното финале, дознаваме на Сител. Следната недела, финалистите, жири комисијата и публиката пред малите тв екрани ќе ги забавува нашата Елена Ристеска. Во друштво на стотина танчари, Елена ќе ја испее “Текила и лимон”, која наиде на разно разни реакции по промоцијата.

 

 

Песната ќе биде изведена на македонски јазик. Елена, инаку, беше учесничка во втората сезона од ТЛЗП, каде на крајот го освои второто место.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!