Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Каролина ѝ даде 12 поени на Тијана – ова се финалистите на ТЛЗП

Каролина ѝ даде 12 поени на Тијана – ова се финалистите на ТЛЗП

 

Со имитација на Пинк, нашата Тијана се пласираше во финале

 

Енергичната Тијана Дапчевиќ е една од петте финалисти кои следната недела ќе се борат за главната награда во регионалното шоу на забава, имитации и хумани дела. Друштво на Тијана во големото финале на “Твоето лице звучи познато” ќе ѝ прават и Едита, Леон, Стеван и Драгана, кои се исто така одбраните финалисти.

Тијана Дапчевиќ ги доби највисоките 12 поени и од телевоутингот, и од жирито и од натпреварувачите како вкупен број на бодови досега од сите емисии.

 


 

Специјален член на жирито во полуфиналето беше нашата Каролина Гочева која своите 12 поени ѝ ги даде на Тијана. Благодарение на нејзините поени, поените од останатите членови на жирито и гласовите на телевоутингот, Тијана си обезбеди пласман во финалето на четвртата сезона од ТЛЗП.

Следната недела, 17 декември, 21 часот ќе биде терминот на Сител кога директно ќе се пренесува финалната емисија од ова забавно шоу. Главната награда од 25.000 евра, како и приходите од телевоутингот, ќе бидат доделени во добротворни цели.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!