Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Видео | Познат е првиот учесник во ТЛЗП – прва, па Македонка

Видео | Познат е првиот учесник во ТЛЗП – прва, па Македонка

 

Македонката како Лепа Брена го најави ТЛЗП 4

 

 

Познат е првиот учесник во новата, четврта сезона по ред, на регионалната верзија на “Your face sounds familiar”. Прва, па Македонка. Се работи за поп пејачката Тијана Дапчевиќ, која на интересен начин го најави своето учество во “Твоето лице звучи познато”.

 

 

Имајќи во предвид дека Тијана секогаш знае да ги забавува гледачите пред камерите, да пее и глуми истовремено, нема сомнеж дека и овојпат македонскиот учесник ќе биде главен фаворит за победа.

Не пропуштајте, оваа есен – ексклузивна нова сезона на популарното натпреварување.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!