Почетна / Филм / Петок на Телма со филм во продукција на Либан, Катар, Египет и Белгија

Петок на Телма со филм во продукција на Либан, Катар, Египет и Белгија

петок, 15 декември 2023, Телма телевизија, 22.15 часот – “Напад”

Докторот Амин е асимилиран арапски хирург кој работи и ужива углед меѓу Израелците во Тел Авив. Но еден ден ќе се случи терористички напад во кој загинува неговата сопруга.

За шокот да биде поголем, главниот осомничен за нападот е токму неговата сопруга Сихам. На Амин му останува да сфати зошто таа тајна ја криела од него. Но вистината носи страшна болка која тој многу тешко ќе ја поднесе.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!