Почетна / Филм / Стигнуваат празничните филмови на платформата SkyShowtime

Стигнуваат празничните филмови на платформата SkyShowtime

Новата година полека пристигнува, а тоа значи дека е време за омилениот празничен период од годината, но и за традиционалниот божиќен филмски маратон. Овој декември, SkyShowtime за вас одбра неколку филмови кои со сигурност ќе ве стават во вистинското празнично расположение, во пресрет на долго очекуваната 2024 година.

„Violent Night“ – Современ божиќен класик

Уникатен пресврт за Божиќ за претплатниците на оваа стриминг платформа кои ќе имаат можност да гледаат одличен филм со Дедо Мраз, портретиран од Дејвид Харбор. Во „Violent Night “, филмот опфаќа модерен и циничен поглед на Божиќ и истовремено претставува вистинско освежување со многу црн хумор оваа сезона. Овој филмски хорор спектакл е преполн со акција и ветува дека ќе ги редефинира празничните филмски традиции.

„Surviving Christmas“ – Топла семејна приказна

Неконвенционалното решение за празничната осаменост на осамениот млад милионер зазема централно место во „Surviving Christmas“. Плаќајќи му на едно семејство да го помине Божиќ со него, филмот открива откачени моменти кои го трансформираат во скриен скапоцен камен во божиќниот филмски жанр. Тоа е омилено за оние кои бараат оргинална и смешна нарација што се издвојува кига станува збор за празничните филмски остварувања.

„Bad Santa“ – груба и генијална комедија

Отстапувајќи од традиционалните божиќни случувања, „Bad Santa“ внесува урнебесен и општествено неприфатлив пресврт на празничната сезона. Вили, измамник преправен во Дедо Мраз, се обидува да ограби трговски центар заедно со својот партнер елф. Меѓутоа, нивните планови добиваат неочекуван пресврт кога Вили се спријателува со осумгодишно момче. Овој комедијален пресврт, со извонредни изведби од Били Боб Торнтон до Џон Ритер, мора да се види за оние кои го сакаат хумор што ги поместува границите.

Оваа празнична сезона, дозволете платформата SkyShowtime да ја води празничната забава со избор на филмови што комбинираат акција, вжештена игра и комедија. Регистрирајте го вашиот профил веднаш на https://www.skyshowtime.com/mk и уживајте во одличното филмско санкање кое ќе ви го разбуди празничниот дух.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!