Почетна / Филм / Авантурата за „Проклетството на кутијата Мида“ во сабота на Телма
сабота, 16 декември, 19.15 часот, Телма телевизија

Авантурата за „Проклетството на кутијата Мида“ во сабота на Телма

Антички мистерии. Моќно зло. И потрагата на бестрашен херој низ фантастичното царство на чуда напојувани со злобна магија… Животот на седумнаесетгодишниот Мараја Мунди е превртен наопаку кога неговите родители исчезнуваат, а неговиот помлад брат е киднапиран.

Следејќи трага до мрачно величествениот хотел Принц Реџент, Мараја открива скриено царство на чудовишта кои крадат деца, смртоносни тајни и одамна изгубен артефакт кој дава неограничено богатство – но и уништувачка натприродна моќ. Коцкајќи се со судбината на неговиот свет и неговото семејство, Мараја ќе ризикува сè за да го разоткрие проклетството на кутијата Мида!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!