Почетна / Филм / Драмата за „Големата измама“ оваа недела во 22.15 часот на Телма

Драмата за „Големата измама“ оваа недела во 22.15 часот на Телма

Малото градче Тикл Хед има очајна потреба од лекар за да може градот да склучи договор и да обезбеди фабрика која ќе го спаси градот од финансиска пропаст. Жителот на селото Мареј Френч (Глисон) ја води потрагата, а кога го наоѓа д-р Пол Луис (Кич) користи тактики за да го заведе лекарот да остане трајно.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!