Почетна / Забава / Видео | Интервју на „Црвена јабука” за „Backstage” на Телма

Видео | Интервју на „Црвена јабука” за „Backstage” на Телма

Бендот „Црвена јабука” од Сараево, кој постои повеќе од 30 години, е познат по многуте хитови: „Дирлија”, „Бјежи кишо с прозора”, „То ми ради”….Нејзин заштитен знак е пејачот на групата Дражен Жериќ- Жера кој е познат по својот специфилен имиџ, црвени патики и иста фризура која со години ја негува.

Неодамна тие имаа настап во Македонија, прилика која естрадниот магазин Бекстејџ не ја пропушти да направи ексклузивно интервју.

Што фронтменот на Црвена Јабука кажа за естрадниот магазин “Бекстејџ” погледнете во видеото:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Запознајте ја синооката убавица која мамеше воздишки на „Ѕвездите на Гранд“, а сега промовира нова песна на македонски јазик

Таа е харизматична, нежна но истовремено и енергично-дива, синоока убавица..Запознајте ја Каролин Велковски, 26 годишната …

error: Содржината е заштитена!