Почетна / Телевизија / 1 ТВ со најпознатите документарни „Приказни од светот“ од BBC

1 ТВ со најпознатите документарни „Приказни од светот“ од BBC

Вклучете се и вие во 76-те милиони гледачи ширум светот кои секојдневно ги пратат најзначајните светски приказни во познатиот документарен серијал на Би би си. 1 ТВ ексклузивно ќе ви ги приближи актуелните случувања во светот, луѓето кои ја напишаа историјата и настаните кои влијаеа на големи промени.

Интересни приказни од светот за значајни, но и секојдневни личности кои ќе споделат моменти за паметење. Од некои од документарните приказни ќе се шокирате, од некои ќе се натажите, некои ќе ве заинтригираат, но сите ќе ви го задржат вниманието.

Социјални битки, политички договори кои ја одредуваат иднината, пороци кои уништија животи, места за кои не сте знаеле, традиции кои допрва ќе ги запознаете… Вистински животни судбини за вистински човечки херои наскоро на 1 ТВ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2019/2020

Од вторник (10 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија …

error: Содржината е заштитена!