Почетна / Телевизија / Видео | Царовска во „360 степени“ за скандалот со пензискиот фонд

Видео | Царовска во „360 степени“ за скандалот со пензискиот фонд

Во „360 Степени“ на ТВ Алсат вечерва (8.2.2019 г.) од 22:00 часот – интервју со министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска. Какоко Царовска се најде на линијата на огнот меѓу ДУИ и СДСМ, како ги доживува обвинувањата од ДУИ за неодговорно однесување и ширење лажни вести со обелоденувањето на скандалот за неуплатени 19 милиони евра пари на осигуреници во вториот пензиски фонд?

Вечерва дискусија за главните разлики меѓу СДСМ и ДУИ за реформата во социјалната сфера и пакетот закони кој е блокиран во Собранието. Зошто законот за заштита од дискриминација е заглавен во парламентот и реални ли се „стравувањата“ за еднополови бракови и дали Владата ги слуша предупредувањата на ММФ за претпазливост при евентуално ново зголемување на минималната плата?

360 СТЕПЕНИ

Во „360 Степени“ на ТВ Алсат вечерва (8.2.2019 г.) од 22:00 часот – интервју со министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска:-како Царовска се најде на линијата на огнот меѓу ДУИ и СДСМ;-како ги доживува обвинувањата од ДУИ за неодговорно однесување и ширење фејк-њуз со обелоденувањето на скандалот за неуплатени 19 милиони евра пари на осигуреници во вториот пензиски фонд;-кои се главните разлики меѓу СДСМ и ДУИ за реформата во социјалната сфера и дали пакетот закони ќе биде деблокиран во Собранието;-зошто законот за заштита од дискриминација е заглавен во парламентот и реални ли се „стравувањата“ за еднополови бракови;-дали Владата ги слуша предупредувањата на ММФ за претпазливост при евентуално ново зголемување на минималната плата.

Gepostet von 360 stepeni am Freitag, 8. Februar 2019

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интервју со Владимир Кличко во централните вести на Канал 5

Денес (29. април) во Вестите во 18 часот на Канал 5 гледајте ексклузивно интервју со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!