Почетна / Филм / Комедијата „Провала и бегство” (2018) за крај на септември на Телма

Комедијата „Провала и бегство” (2018) за крај на септември на Телма

Хари е шармантен крадец кој нема поим што го чека кога среде грабеж ќе ја сретне Дејзи. Некои одлуки го менуваат животот, а нивните водат до романтична авантура.

Мило Гибсон, Џордан Денџер, Адам Хубер во филмот “Breaking & Exiting” (2018) во петок, 30 септември на Телма во 22.15 часот.

Дани  | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!