Почетна / Телевизија / Твоето лице звучи познато / Вриеше на социјалните мрежи, еве што се коментираше за ТЛЗП

Вриеше на социјалните мрежи, еве што се коментираше за ТЛЗП

 

Најдобрите твитови од 30.11.2014  #тлзп

 

Како и секоја недела така и оваа ви ги пренесуваме најдобрите твитови на тема „Твоето лице звучи познато“. Твитерџиите правеа шеги на сметка на нивните маски, имитации, вокални способности и се останато, тие се креативни па во се наоѓаат инспирација за хумор. Она што е интересно сите тие оваа недела имаа позитивни коментари за Елена Ристеска и нејзиниот настап на „Зајди, зајди“, ете толку беше добра што ниту твитерџиите не и најдоа маана.  🙂

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој што ќе имитира во финалето на „Твоето лице звучи познато“?

  Вечерва на Сител е финалето на ТЛЗП   Вечерва во 21 часот на Сител …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!