Почетна / Телевизија / Х Фактор / Даниел Кајмакоски вечерва ќе ја отпее „Counting stars“

Даниел Кајмакоски вечерва ќе ја отпее „Counting stars“

 

Вечерва во четвртото live издание на „Х Фактор“ гледачите ги очекуваат многу изненадувања. Како специјален гостин ќе се појави хрватската пејачка Јелена Розга и ќе се претстави со спектакуларен настап во ревијалниот дел, покрај неа ќе ја видиме и Дорис Драговиќ.

 

 

Нашиот Даниел Кајмакоски вечерва ќе го отпее големиот хит „Counting stars“ од One Republic, а познато е и дека Маид Хеќимовиќ ќе се претстави со емотивна балада од групата Тути фрути. Што ќе пеат останатите учесници во шоуто ќе дознаеме вечерва во 21:00 или веднаш по „Судбината на Фатмаѓул“ на Сител телевизија.

 

 

Не пропуштајте ја четвртата гала вечер и коментирајте на социјалните мрежи на хаштаг #ХФактор и #XFactorAdria.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!