Chris

Запознајте ја синооката убавица која мамеше воздишки на „Ѕвездите на Гранд“, а сега промовира нова песна на македонски јазик

Таа е харизматична, нежна но истовремено и енергично-дива, синоока убавица..Запознајте ја Каролин Велковски, 26 годишната пејачка која е родена и живее во Виена, а со потекло од Охрид и Прилеп. Вели дека за местото на живеење е малку дискутабилно да се зборува бидејќи со дечко фудбалер и настапи насекаде низ …

Повеќе »

(Фото/Видео) Војаж со него ја започна големата кариера: Нашиот Јосиф се враќа на голема врата!

Македонската сцена постојано е „гладна“ за нови имиња кои ќе го освежат домашниот музички етер. Младиот Јосиф е име за кое можеби досега не сте слушнале, но со сигурност ќе успее да го задржи вашето внимание. Малкумина знаат дека Јосиф е артистот со кој Војаж ја започна својата голема музичка …

Повеќе »

Прајмтајм серии | Термини на емитување и броеви на епизоди

Термини на емитување и броеви на епизоди за до недела 31.10.2021   ДЕВОЈКИТЕ ГИЛМОР – 4. сезона Термини на емитување : понеделник – еток 22:00 ( премиера ) Продукција : Warner Bros-The CW, САД, 2000-2007 Број на епизоди : 14 / 22   СВЕТОТ НА ДОЈЛ – 5. сезона Термини …

Повеќе »

Октомвриска филмска треска

Се прашувате за кои филмови да издвоите време овој месец? Еве три предлози. Почнете со „Космички грев“ Американски научно -фантастичен акционен филм во режија на Едвард Дрејк, во кој глумат незаменливата ѕвезда Брус Вилис како Џејмс Форд и Френк Грило во улога на Генералот Рајл. Во 2524 година, четири века …

Повеќе »

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Термини на емитување и броеви на епизоди за до недела 12 декември 1) ОСТРОВ НА ЉУБОВТА Оригинален наслов : Melekler adasi Телевизија која ја прикажува : Клан М Термини на емитување : од понеделник до петок 12.00 ( премиера ) Продукција : Rain film, Турција, 2005-2007 Број на епизоди : …

Повеќе »

Нашиот уметник Ѓоко Ризов дел од музичка изложба во Њујорк и со сопствен уметнички перформанс во Амстердам

На 31. aвгуст во Њујорк македонскиот сликар Ѓоко Ризов беше дел од настанот „Abstraction Have Voices” каде познатиот композитор и пијанист Маргин Александер од Њујорк,  изведе неколку оригинални композици инспирирани од уметноста на Ризов и единаесет други уметници од девет различни земји. Настанот во форма на музичка изложба беше инструментален …

Повеќе »

Нова извонредна комедија на Dizi

„Пет браќа“ е нова турска серија, одлична комедија на нашите простори која започна со емитување овој месец на каналот Dizi. Серијата ја раскажува животната приказна на пет браќа чии родители трагично го загубиле животот во земјотрес. Ликовите на Саит, Назим, Тургут, Азиз и Орхан маестрално се донесени од страна на …

Повеќе »

Летна Sci Fi забава во јули на FilmBox

Научно- фантастичниот роман на Х.Г. Велс, „Војна на световите“ првпат беше објавен како серијал во списанието „Пирсон“ во Велика Британија и во списанието „Космополитен“ во САД во 1897 година. Во романот се опишани детали за катастрофален конфликт помеѓу луѓето и „Марсовците“. Овој роман се смета за класика на жанрот научна …

Повеќе »

„Осмиот ден“, серија исполнета со мистерија и страст

Мини серијата што ќе ве воодушеви веќе се прикажува на Dizi каналот.  „Осмиот ден“ во продукција на врвната продуцентска куќа Ay Yapim е приказна во која ништо не е како што изгледа и сè е можно. Кога се чини дека Бахар има сѐ: богато семејство, сопруг што ја сака и бебе …

Повеќе »

Необично интервју на Мерт и Сарп од серијата Инсајдер

Кога мегапопуларната серија „Инсајдер“ се појави на ТВ-пазарот во Чиле, Чагатај Улусој и Арас Булут Шинемли направија интересно интервју каде се појавуваат истовремено и како домаќини и како гости па се интервјуираат еден со друг. Се работи за забавно видео но ако не ви се турскиот или шпанскиот јака страна, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!