Почетна / МК Сцена / „Се вратив сине“ – емотивна печалбарска песна на Миладиноски

„Се вратив сине“ – емотивна печалбарска песна на Миладиноски

Влатко Миладиноски, новата година ја започнува со промоција на нов спот, овој пат за темата „Се вратив сине“.

Спотот е снимен во Швајцарија, поточно во Лозана и Морж, и на Козјак. Музиката и аранжанот за оваа песна ги направи неговиот брат Златко Миладиноски, а текстот е на Драган Матески.

Промоцијата на најновиот спот доаѓа во време кога Влатко успешно ја заврши  телевизиската и концертната промоција на својот нов албум „Велат не нема“, а се започна точно пред една година со спектакуларниот и емотивен настап во близина на Солун, за кој зборуваа и информираа сите, каде Влатко и 2.000 македонски грла заедно ја пееја „Велат не нема“, песна која ќе ја одбележи неговата кариера.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Каролина и Амира ја отпеаа легендарната „Македонско девојче“

За време на концертот во Хераклеа во организација на неприкосновената Авалон, а и на изненадување …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!